Hrady a zámky Polska
Update
Uživatel:

Heslo:

neodhlašovat

Založení účtu
blank
blankEłk - Wersja polska

Hrad ve městě Ełk

 (Ełk • Lyck • Łek) 

Zmínky
blankCestování (Musíte se přihlásit)blanktlo
Přidej vpis


zamek krzyżacki w Ełku 
2010-04-05  16:23 • marcin
"Władze Ełku chcą, by w zamku prowadzona była działalność usługowa, związana z obsługą ruchu turystycznego, np. aby powstał tu hotel, pensjonat, centrum konferencyjne. Obecnie otoczenie zamku jest wykorzystywane do organizowania imprez plenerowych, natomiast wnętrze zamku nie nadaje się do prowadzenia działalności. Aby zamek nie niszczał, miasto wymieniło okna i naprawiło stropy." Osobiście uważam że zamek po pierwsze stanowi doskonałe miejsce spotkań dla kulturoznawców, mogłoby zatem stanowić ośrodek miejski w którym odbywałyby się konkursy literackie, deklamowania wierszy, grę na instrumentach takich jak gitary czy flety. Usytuowanie zamku zwraca szczególną uwagę, myślę że ludzie sztuki i kultury pobudziliby to piękne miejsce stanowiące wizytówkę miasta. Pomysłem zagospodarowania miejsca jest także umieszczenie włoskiej restauracji z miłą obsługą w tle muzyka...zmęczeni podróżą turyści z miłą chęcią odwiedzą miejsce w którym odpoczną i zregenerują siły. Wierzę w to że mieszkańcy Ełku odbudują zamek i będą z niego dumni.
prozba 
2008-12-29  06:46 • patrykgrygo17
jestem euczaninem mieszkam w elku wiele lat pisze rozne artykuly itp na temat zamku na wyspie ale iteresuje mnie wejscie do pod ziemnego tunelu ktos wie gdzie jest niezamierzam wchodzic ale potrzebuje kilka fotek gdzie znajduje sie wejscie znam wiele histori o elckich zabytkach i tajemnicach slyszal ktos o bunksze w lesie w tatarskiej goze?moge troche na ten temat napisac!!! jak ktos chce pisac o wejsciu do jeziora na temat elku jak ktos chce wiadomosci na adres email patryk17_87@o2.pl pisac !!!!!!!!!!
dla zakochanych 
2008-11-06  22:33 • Strzalka
jestem z Ełku czasami za zamkiem siedzimy z dziewczyną i szkoda że nikt o niego nie dba. Zajebiste miejsce na rantke, a wieczorem spoko bo strasznie.
dyplom 
2007-09-23  23:46 • 
witam :) wlasnie jestem w trakcie robienia dyplomu i polem dzialania jest wlasnie ta wyspa i zamek sie na niej znajdujacy. jak bym mugl wszystkich prosic o szczegóły docztyczace historjji miejsca materjaly zdjecia bede wczieczny. materjaly prosze przesyłac na :) michalurbi@o2.pl z gury dzieki
 
2006-07-03  04:41 • PIKOLO
...to z tego punktu na mapie Krzyżacy też wyruszali nawracać niewiernych Litwinów...i pewne jest że pod Grunwald też stąd wyruszył oddział......i w tym grodzie dziś znajdują sie stratedzy w UM Ełk, których napewno Jagiełło by zatrudnił....stosują prostą w istocie strategię. Otóż Jagiełło żeby rozwalać takie zęby krzyżakom zmuszony był do użycia bardzo dużych różnych środków.....a nasi stratedzy w UM Ełk wpadli na pomysł...że ta budowla krzyżacka sama się rozpadnie....Pokojową NAGRODĘ NOBLA za takie pomysły.......
 
2006-05-23  06:17 • youths
bo to zamek na wyspie, piekny widok i duch krzyzackiego zakonu,
 
2004-07-08  20:37 • wyrwidąb
ratujcie zamek - wiezienie jak najszybciej albo spalcie i bedzie po klopocie
 
2004-07-08  20:19 • Prezes Klubu
było by miło jak by to było
 
2004-07-08  19:51 • doktor
Ratujcie ginącego ducha tego fantastycznego miejsca - trudno uwierzyć, że nie istnieją ludzie z wyobraźnią i możliwościami przywrócenia temu miejscu pierwotnego charakteru i piękna.
 
2004-01-25  06:04 • Agcia
Agcia bo tam jest fajnie
 
2003-11-07  20:41 • tamar
Siweitnie odrestaurowany
 
2000-02-27  20:32 • kangur
Dlatego właśnie ten zamek, gdyż wcale nie przypomina on już zamku, i może dzięki temu głosowi (ale jestem naiwna!) uda się przywrócić świetność tej wspaniałej budowli.
 
2000-02-27  20:28 • pepiszta
Bo jest tu, obok mnie, a poza tym, to chciałbym, aby ktoś zaimteresował się losem tego, pięknego bądź co bądź, zamku.
 
1999-11-11  00:14 • Syla
To nieprawda ze nie zostal zaden slad po tym zamku.Istnieja glowne mury i glowna czesc zamku.Jestem z Elku i bylam tam duzo razy.Dwadziescia lat temu,moze wiecej istnialo tam wiezienie.Nic na ten temat wiecej nie wiem,ale naprawde wielka szkoda ze nikt nie zadbal o taki cenny zabytek.Glosuje na zamek w Elku, bo uwazam ze to jest naprawde piekne miejsce .

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.