Hrady a zámky Polska
Update
Uživatel:

Heslo:

neodhlašovat

Založení účtu
blank
blankGrodziszcze - Wersja polska

Hrad ve městě Grodziszcze

 (Grodziszcze • Lampersdorf-Hännigruine) 

Legendy
Zmínky
blankCestování (Musíte se přihlásit)blanktloTytuł 
2008-04-27  01:49 • 
Ania się myli.Jest tu mowa o ruinach zamku zbudowanego przez jonitów znajdującego się na górze zamkowej,do dziś zachowały się resztki wieży wraz z wydrążonym w skale tunelem.Natomiast w centrum wsi znajduje się dwór wraz z parkiem i wieżą widokową.Posiadam fotki tych obiektów które chętnie udostępnie.
 
2005-12-24  08:34 • miko
Ten kompleks zamkowy o ktorym piszesz zlokalizowany jest bezpośrednio w wiosce Grodziszcze. Wieża na skraju parku nie jest wieżą strażniczną tylko wieżą widokową z XIX wieku (mama nawet niemieckie widokówki z ta wieżą) a ruiny zamku o ktorych mowa na stronie znajdują się na jednym ze szczytów nad grodziszczem.
 
2005-10-23  01:09 • AniaSze
Kompleks zamkowy, bo tak chyba należy go nazwać jest jednym z najbardziej unikalnych - przynajmniej na Dolnym Śląsku. Jeszcze po II wojnie światowej, do lat 60-tych, całość funkcjonowała w bardzo dobrym stanie. W skład kompleksu należącego niegdyś do rodziny Haennig wchodzi zamek (obecnie już jego ruiny), niespotykany park piętrowy ze starym drzewostanem (dziś porośnięty również wieloma samosiejkami), znajdujące się w nim 2 stawy pomiędzy którymi znajduje się rodzaj wyspy, 2 fontanny (od dawna nie były używane) oraz wieża strażnicza z tarasem znajdująca się na końcu murów obronnych otaczających cały kompleks. Całość musiała wiele lat temu tworzyć swoistą perełkę, która dziś jeszcze po znalezieniu inwestora zdecydowanego przeprowadzić gruntowną renowację mogłaby przyciągać wielu koneserów takich unikatów.
2019-10-22  18:04 • 


Kód:    Opiště kód:


Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.