Hrady a zámky Polska
Update
Uživatel:

Heslo:

neodhlašovat

Založení účtu
blank
blankJeżów - Wersja polska

Hrad ve městě Jeżów

 (Jeżów • Wilczyska) 

Legendy
Zmínky
blankCestování (Musíte se přihlásit)blanktlo
Přidej vpis


Tytuł 
2009-06-29  03:57 • Imię/nazwisko/nick
27,06.09 w Jeżowie odbyła się promocja książki Piotra Gryglaszewskiego ,,Dwór w Jeżowie,,szlacheckie gniazdo nad Białą-Dunajcową .POLECAM.cymesik.Byłem i miód pitny piłem.
Title 
2009-06-20  03:36 • nick(NT)
Jestem mieszkanką Jeżowa. w celu sprostowania, wesela i przyjęcia odbywają sie w naszym dworze. najczęsciej w okresie letnim. nadal przyjęzdzają tu młodzi ludzie z szkoł plastycznych na plenery. zachęcam bardzo do odwiedzenia tego miejsca. naprawde warto! ; )
Title 
2009-03-30  00:28 • Toudi
Co racja to racja, wesela się nie odbywają, ale kiedyś były, moi rodzice robili tam wesele a dziadkowie zajmowali się dworkiem. Nie byłam już w Jeżowie od prawie 10 lat i bardzo chciałabym się tam wybrać ponownie więc prosiłabym o jakieś informacje, jak np. Kto teraz zajmuje się dworkiem oraz czy wciąż jest otwarty dla zwiedzających?
Artur i Wanda 
2008-11-06  02:55 • Liber
W 1866 r. we dworze byli Artua Grottger i jego narzeczona Wanda Monne.W szkicowniku pt. Bura książeczka Artur zamiścił 3 rysunki przedstawiające dwór w Jeżowie.
Tytuł co za brednie 
2008-10-31  15:35 • agata
absolutnie jeżów nie jest miejscem ba wesela i imprezy okolicznościowe! nie wiem kto i skąd takie brednie wziął i wypisał. nie jest to ośrodek wypoczynkowy, hotel ani pensjonat. to ośrodek archiwum i szkolenia liceum sztuk plastycznych w tarnowie, odbywają się tam plenery malarskie... pozdrawiam wzystkich miłośników jeżowa!
Tytuł 
2008-06-05  20:51 • 
Wreszcie można napisać coś na tej stronie. Piszę, żeby sprostować - kurnika i kur nie ma w Jeżowie od ponad 8 lat. Wesela się nie odbywają. Dwór jest miejscem ogólnopolskich plenerów malarskich, Ośrodkiem Pracy Twórczej Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Miło przeczytać niżej zamieszczone, wcześniejsze opinie plenerowiczów. Może wreszcie i admoinistrator tej strony zauważy upływ czasu i zweryfikuje swoje informacje o tym wspaniuałym miejscu. Pozdrawiam Z.M.
Tytułobrazek z pamięci 
2007-03-26  03:12 • 
szkoda, że nie ma więcej informacji w tym miejscu :(. ja też byłam w tym dworze na plenerze, całych 5 dni! pamiętam przepiękne polichromie wewnątrz, siermiężną jadalnię z drewnianymi ławami... grube belki stropowe, przypory rozchylające się przy ziemi, gong, którym przywoływano wszystkich na zebrania... wokół dworu starodrzew. pamiętam straszną burzę... wstrzymywanie oddechu za każdą błyskawicą... ot taki obrazek z pamięci, sentymentalny... pozdrawiam to miejsce. warto zobaczyć na pewno.
 
2004-04-26  18:56 • misia
ja będe pierwsza: kocham ten dwór i ludzi którzy tam mieszkają i wy wszyscy powinniscie tam pojechac i poczuc klimat tego dworu i okolic bobowej, całe 5 lat liceum jeździłam tam na plenery i to głównie tam kształtowała się moja świadomość o sztuce i tam własnie w otoczeniu renesnsowych murów nauczyłam się pięknie żyć.

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.