Hrady a zámky Polska
Update
Uživatel:

Heslo:

neodhlašovat

Založení účtu
blank
blankPasłęk - Wersja polska

Hrad ve městě Pasłęk

 (Pasłęk • Preussisch Holland) 

Legendy
Zmínky
blankCestování (Musíte se přihlásit)blanktlo
Přidej vpis


Tytuł 
2009-03-28  22:31 • Imię/nazwisko/nick
ciekawe czy da sie tam dostac do pozdziemi poszukac bursztynowej komnaty ?
Zamek w Preussisch Holland 
2007-03-28  20:35 • 
Rozmawiałem kiedyś nocą przy ognisku na Czarcim Ostrowie z Niemcem który jako młody chłopiec był pod koniec wojny żołnierzem Wehrmachtu. Opowiedział między innymi o tym jak przed ucieczka na zachód on i koledzy z jego kompanii ukryli w podziemnym korytarzu zruinowanego zamku w pasłeku kilkadziesiąt skrzyń. Podczas przenoszenia jedna z nich uległa uszkodzeniu i przez otwór było widać wewnętrzny pojemnik z miedzianej blachy. Nie wie co było w tych skrzyniach bo tego nie wiedział nawet ich dowódca. Przywiezione one zostały kolumną samochodów ciężarowych z Królewca. Kierowcy z ciężarówek mówili że mieli jechać do Berlina ale w czasie drogi zmieniono rozkazy. Pomieszczenie w którym złozono skrzynie zostało następnie odcięte od zewnąrz poprzez zasypania w wyniku detonacji podłożonych ładunków TNT korytarzy prowadzących do niego na długości wielu metrów. Mówił że wielokrotnie miał ochotę tam pojechać ale tak on jak i jego zyjący jeszcze koledzy wiedzieli ze i tak nic z tego by nie mieli bo wszystko zabraliby komuniści rządzący wówczas w PRL'u . Więc jeśli nie on to i nikt tego nie będzie miał. Mówił że nie mogły to być jakieś ważne dokumenty bo skrzynie nie były aż tak ciężkie gdyby ich zawartością miał być papier.Mówił też że jego dowódca przekazał mu mapę na której było zaznaczone to miejsce.
 
2006-07-09  21:45 • mixer
zamek super niemam nic do niego znam go bo mieszkam w Pasłęku
 
2006-04-10  04:58 • shark
znam ten zamek od dziecka. sporo czasu w nim spedziłam i wiem, że może byc ciekawe ale nie dla wszystkich.teraz juz nawet tak bardzo nie przyciaga.ale to nadal fajowski zabytek;]!
 
2004-09-16  17:55 • prztyjezdny
zamek owszem jest godny zobaczenia, ale wybacz drogi poprzedniku jego atutem nie jest to, że Ty tam mieszkasz tylko on sam
 
2003-12-06  02:03 • hancia
Uważam że zamek w moim rodzinnym mieście jest godny zobaczenia:)
 
2000-01-14  15:36 • Thepres
Poniewaz jest najpiekniejszy, ma wspaniale zachowane mury obronne (ok. 1,2 km) a poza tym tam mieszkam!

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.