Hrady a zámky Polska
Update
Uživatel:

Heslo:

neodhlašovat

Založení účtu
blank
blankWłocławek - Wersja polska

Hrad ve městě Włocławek

  

Legendy
Zmínky
blankCestování (Musíte se přihlásit)blanktlo
Přidej vpis


zamek.... 
2009-06-07  19:05 • StaryWloclawiak
tak, tak jerema mieliśmy zamek, mieliśmy...Plakac sie chce tylko ze miasto o takiej historii, urokliwej przeciez nie ma terza prawie nic do pokazania:( oprocz katedry, zamek...hmm....kiedys byly teraz to sobie biskup w palacu siedzi i nawet nie mozna go zwiedzic aaa...szkoda pisania.Lecialem ostatnio samolotem z pewna mila pania z konina, ktora mnie zaskoczyla bo 1 szy raz spotkalem sie z tak pochlebna opinia o wlocku, zalowala tylko i nie mogla pojac dlaczego nie mozna zwiedzic palacu, hm przepraszam zamku:)
 
2005-12-19  17:23 • Andrzej
Jestem włocławianinem. Na fundamentach zamku włocławskiego (biskupiego) powstał pałac biskupi. Niewiele więc śladów po nim (tj. średniowiecznym obiekcie) zostało. Są za to ślady na rycinach, obrazach, w kronikach i literaturze. Za to warte polecenia jest zobaczenie panoramy Włocławka i kościołów (a zwłaszcza średniwiecznych: katedry i kościóła pw.ś. Witalisa). Katedra zwłaszcza jest imponująca.
 
2004-02-27  22:34 • konewka
jest przeciez jednym z najpiękniejszych zamków jakie kiedykolwiek widziałam poza tym stoi nad brzegiem wspaniałej rzeki- wisły. warto go zobaczyc a przy okazji zwiedzic miasto.
 
1999-05-05  16:37 • Jerema
1. Dlatego,że już go nie ma . 2. Pochodzę z Włocławka. 3. Nigdy nie słyszałem o zamku we Włocławku - dopiero od kilku miesięcy mam o tym balde pojęcie. Byłbym wdzięczny za jakieś informacje szersze na ten temat.

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.